Imieniny obchodzą:
Laura, Bogusław, Gracjan

Pięć medali dla Tygrysic

admin | 22 Jul 2014

Aż pięć medali mistrzostw Polski zdobyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Zuzanna Kaczmarek, srebrne medale wywalczyły Zuzanna Bambrowicz i Marta Ratajczak, natomiast z brązowym krążkiem zawody ukończyła Alicja Końszczyńska. Łącznie klub z Jarocina wywalczył 48 punktów do Systemu Współzawodnictwa Sportowego i zajął 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W pierwszym dniu rywalizacji na matach we Wrocławiu zawodniczki Białych Tygrysów wystartowały w dwuboju technicznym. Zgodnie z przewidywaniami bardzo pewnie złoty medal wywalczyła Zuzanna Kaczmarek, która zwyciężyła zdecydowanie w obu, składających się na dwubój, konkurencjach. Bardzo blisko medali były dwie kolejne zawodniczki z Jarocina. Niestety Zuzanna Bambrowicz, jak i Alicja Końszczyńska zakończyły rywalizację na najgorszym i tak mało lubianym przez sportowców czwartym miejscu. Siódmą pozycję zajęła Marta Ratajczak, a na dziesiątym uplasowała się Weronika Kaik.

Drugiego dnia zawodniczki Białych Tygrysów wystartowały w konkurencji walki sportowej (kyourugi), w której trener Józefina Nowaczyk-Wróbel liczyła bardzo na dwie swoje najbardziej utytułowane zawodniczki, Zuzannę Kaczmarek i Martę Ratajczak, a tymczasem niespodziankę sprawiły jeszcze Alicja Końszczyńska i Zuzanna Bambrowicz.

W klasyfikacji klubowej, z 48 wywalczonymi punktami, MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin, zajął 5. miejsce, ulegając AZS OŚ Poznań (92 pkt.), SKS Start Olsztyn (71 pkt.) i Legionowskiej Akademii Sportów Walki Legionowo (53 pkt.).